Gruppestyrelsen

Organisation

Skibslaget er en afdeling i Det Danske Spejderkorps og ledes af en gruppestyrelse .
Gruppestyrelsen består af lederen, samt 7 personer valgt på grupperådsmødet (generalforsamling) de sidder for to år af gangen. Gruppestyrelsen supplerer sig med skipperne m.fl. for at få så bredt et forum som muligt.

Gruppestyrelses medlemmer

Gruppeleder
& skipper
Katrine Bang Hauberg, Hygildvej 22, 7361 Ejstrupholm
Tlf: 28 76 87 63, E-post: gruppeleder@jensine.dk
valgt i 2015
Formand
& skipper
Tommy Poulsen, Vindbygårdsvej 17, 3450 Allerød
Tlf: 36 75 44 94, E-post: formand@jensine.dk
valgt i 2015
Kasserer, klanleder
& skipper
Per Fogh, Favrdalen 28, 6100 Haderslav
Tlf: 74 52 76 12, E-post: kasserer@jensine.dk
valgt i 2015
Søkyndigt medlem
& skipper
Torbjørn Kristensen, Færgevej 80, 6100 Haderslev,
Tlf: 74 58 47 45, E-post: T.S.Kristensen@mail.tele.dk
valgt i 2015
Menigt medlem
& skipper
Anders Axø, Carl Lindamsvej 5, 7000 Fredericia
Tlf: 75 94 47 46, E-post: anders@jensine.dk
valgt i 2015
Redaktør og
medlemskasserer
Jan Terkel Hansen, Åbyvej 58, 8230 Åbyhøj
Tlf: 86 15 48 90, E-post: redaktionen@jensine.dk
valgt i 2016
Menigt medlem Henning Gerken, Svankærvej 17, 6760 Ribe
Tlf: 75 42 39 93, E-post henning@jensine.dk
valgt i 2016
Menigt medlem Esben Rytter, Søndre Fælledvej 25, 7160 Tørring
Tlf: 22 79 97 50, E-post esben@rytters.dk
valgt i 2016
Menigt medlem

Vibe Schourup Kristensen,
vibe.schourup-kristensen@awi.de

valgt i 2015
Menigt medlem

Carsten Faaborg
freesfaaborg@freesfaaborg.dk

valgt i 2016
Revisor
& skipper
Palle Mogensen, Agervænget 8, 7000 Fredericia,
Tlf: 7 595 75 22, E-post: revisor@jensine.dk
valgt i 2015

 

Suppleret med skippere

Ernst Terkel Hansen, Møllebo Alle 32.2.tv, 7000 Fredericia, Tlf:75 94 08 87, ernst_t_hansen@jensine.dk
Jesper Ludvigsen, Hyldtoftevej 1, 9800 Hjørring, Tlf: 98 92 00 48



1. februar 2016, Administrator

ikke logget ind. Klik her for at logge ind - Hjemmeside for jagten Jensine af Haderslev, bygget 1852 i Ålborg

Powered by Blackpoint and Umbraco